Quizy i zadania ortograficzne

Ortografia to zbiór zasad i reguł, które regulują zapis słów danego języka za pomocą liter lub innych znaków graficznych. Już od początkowych klas dzieci przyswajają małymi krokami i poprzez zabawę najważniejsze zasady. Okazuje się jednak, że większość z nas jest z ortografią nieco na bakier, a widać to szczególnie w publicznych postach, które sami wrzucamy na różne portale internetowe.

Nie tędy droga

Publiczny post z błędami ortograficznymi to nic przyjemnego. I mimo że przeciwnicy ortografii w różny sposób tłumaczą swój sposób pisania, to nic nie jest w stanie usprawiedliwić prostych słów zapisanych w niewłaściwy sposób. W brakach ze szkoły podstawowej nie pomoże nam nic innego, jak regularne ćwiczenia ortograficzne, które warto rozwiązywać od czasu do czasu, by poprawić znajomość reguł ortograficznych. Nie ma na to innej rady. Nawet samo czytanie książek niewiele pomoże, ponieważ nie wszyscy jesteśmy wzrokowcami i nie zapadną nam od razu trudne słowa w pamięć. Samo czytanie znacznie poszerzy naszą wiedzę i słownictwo, ale nie sprawi, że zostaniemy mistrzami ortografii.

Quizy i ćwiczenia ortograficzne

Rośnie nasza świadomość co do błędnego zapisywania trudnych słów. Wiemy, że nie zawsze dobrze sobie z tym radzimy, dlatego coraz bardziej popularne są quizy i ćwiczenia ortograficzne. Można je wykonywać online i dobrze się przy tym bawić. Wciągnąć w to można całą rodzinę oraz znajomych i przyjaciół. Takie zadania nie zajmują dużo czasu i można je poprawiać wielokrotnie. Ich skuteczność jest jednak udowodniona.