Na co zwrócić uwagę wybierając pajace niemowlęce?

Wybór odzieży dla maleństwa potrafi być wymagający – szczególnie dla rodziców najmłodszych dzieci. Warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na kilka detali, które będą mieć znaczenie przy jego późniejszym użytkowaniu.

Materiał, z którego wykonano odzież

Pajacyki dla niemowlaka, podobnie jak każda inna część odzieży dla maleństwa, może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. Warto dopasować wybór do warunków pogodowych oraz pory roku. Pajacyk z grubszego, welurowego materiału w środku gorącego lata sprawi, że niemowlę będzie się bardzo pocić i potencjalnie budzić w związku z dyskomfortem. W takiej sytuacji zdecydowanie postawić na nieco cieńsze ubrania, na przykład wykonane z bawełny.

Bawełniane pajace niemowlęce można stosować niemalże cały rok, dlatego w razie wątpliwości – lepiej jest wybrać właśnie ten materiał. Dobra gatunkowo bawełna zapewni maluchowi komfort bez względu na temperaturę na zewnątrz.

Rodzaj zapinania – zatrzaski, zamki błyskawiczne

W sprzedaży znajdują się pajacyki dla niemowlaka zapinane w różny sposób. Prawdopodobnie każdy rodzic przyzna, że zapinanie tej części dziecięcej odzieży na zatrzaski zajmuje nieco czasu – szczególnie gdy niemowlę jest już dość ruchliwe i szkoda mu czasu na przebieranki.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być pajacyk z zamkiem błyskawicznym, dzięki któremu zapinanie będzie dużo szybsze. Jednak wybierając takie ubranko, należy szczególnie uważać w nocy – gdy o przycięcie maluchowi skóry najłatwiej, bowiem nie widzimy zbyt wiele w półmroku.

Piękny wzór, dopasowany do płci

Choć ciężko w tym wieku mówić o preferencjach malucha, zdecydowanie możliwe jest dobranie pajacyka do preferencji rodzica w zakresie stroju dla dziecka. Szeroki wybór, jaki zapewniają w tym zakresie producenci sprawia, że każdy rodzic może znaleźć odpowiadające mu rozwiązanie.

Zarówno dla malutkich chłopców, jak i dziewczynek – w sprzedaży znajduje się szeroka gama pajacyków z rozmaitymi, dostosowanymi do płci nadrukami. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar.