Czas spędzony z kostką rubika

Rozwój naszych dzieci jest dla nas bardzo ważny i wszyscy staramy się, by od najmłodszych lat miały one dostęp do rozwijających je mentalnie zabawek. Obecne czasy ułatwiają nam to w dużym stopniu, gdyż praktycznie w każdym sklepie dla najmłodszych możemy znaleźć różnego rodzaju planszówki i inne tego typu gry, które są w stanie zaciekawić nawet dorosłych. Ciekawą zabawką jest również kostka rubika 2×2. Jest to nic innego jak trochę mniejsze wydanie dużej kostki, która jest od wielu lat szerzej znana.

Specyfika kostki

Kostka rubika 2x2x2 wydaje się być nieco prostszą wersją dużego egzemplarzu, który to miało okazję układać już kilka pokoleń. W 80 i 90 kostki tego typu były jedną z ciekawszych rozrywek dla młodych osób. Obecnie w czasach gier komputerowych i tych na konsolę, bardzo ciężko jest namówić niektóre dzieci do takiej intelektualnej zabawy. Jednakże jeśli dane dziecko już się w układanie kostki wciągnie, to z pewnością złapie tak zwanego bakcyla i będzie starało się ją ułożyć.

Kostka tego typu posiada 8 narożników i 12 krawędzi. Przed rozpoczęciem jej układania warto w przypadku pierwszego kontaktu z tą rozwojową zabawką przeczytać kilka instrukcji. Kostka tego typu może być formą niesamowitej zabawy dla naszych dzieciaków i zajęcia ich czymś pozytywnym na kilka godzin. Często bowiem dorastające dzieci bywają niegrzeczne i warto je zająć tego typu rozwojowymi i ciekawymi gadżetami.