Z czego wynika popularność książek Kicia Kocia? Dlaczego dzieci tak bardzo je lubią?

Większość rodziców doskonale zna serię Kicia Kocia, czyli książki dla dzieci od dwóch do sześciu lat. Nie są to jednak zwykłe bajki, historie o księżniczkach, opowiastki przedstawiające świat fantasy. Kicia Kocia jest bystrą kotką, która poznaje świat, podobnie jak młody czytelnik. Uczy się obowiązujących zasad, doświadcza różnych emocji, wykonuje czynności dnia codziennego. Jest też czas na zabawę z przyjaciółmi, naukę. Przedstawione zostają wizyty u lekarza, wypady do lasu itd.

Czy książki Kicia Kocia to dobry wybór? Dlaczego warto czytać je swoim dzieciom?

Efektywnym sposobem na przedstawienie dziecku tego, jak należy funkcjonować w społeczeństwie i radzić sobie z różnymi trudnościami napotykanymi w codziennym życiu, jest czytanie mu książek Kicia Kocia (więcej). Autorka zadbała o to, aby treści były logiczne, proste do zrozumienia i wartościowe. Nie brakuje również ilustracji w wyrazistych barwach, które przykuwają wzrok dziecka. Z serii Kicia Kocia młody czytelnik może dowiedzieć się tego, jak właściwie zachowywać się w miejscach publicznych, wykonywać domowe obowiązki, radzić sobie z lękami. Duża i estetyczna czcionka to idealne rozwiązanie w przypadku książeczek dla dzieci. Najważniejsze informacje są dodatkowo podkreślone różnymi kolorami, więc dzieci skupiają na nich swoją uwagę.

Lista tematów poruszanych w książkach o Kici Koci w roli głównej jest długa. Nie brakuje historii z życia codziennego (np. dotyczących pociągów, dzięki czemu dziecko uczy się, jak należy postępować podczas podróżowania środkiem transportu publicznego). Poruszane są także trudniejsze tematy, czyli przykładowo o problemach z zasypianiem z powodu strachu. W książce znajdują się wskazówki dotyczące prawidłowego przygotowania do nocnego wypoczynku. Można powiedzieć, że seria Kicia Kocia to książki o charakterze poradnikowym dla najmłodszych. Przedstawione są różne sytuacje i skutki niewłaściwych zachowań głównej bohaterki. Przykładem będzie nieposłuszeństwo podczas robienia zakupów. Wszystkie historyjki są przedstawione w bardzo realistyczny sposób, dziecko może wobec tego wcielić się w postać Kici Koci.