Piłki dla dzieci- przedmiot, za którym uwielbiają się uganiać wszystkie maluchy

Dzieciaki stały się obecnie mniej aktywne. Dlatego trzeba podsuwać im przedmioty, które je do ruchowej aktywności pobudzą. Jednym z nich są z pewnością piłki dla dzieci.

Piłki dla dzieci- czemu to taki dobry pomysł?

Po pierwsze piłki zachęcają samoistnie do uprawiania gier zespołowych. A te jak wiadomo, wzmacniają chęć rywalizacji, a przy okazji są najefektywniejszą i najmilszą formą rekreacji ruchowej.

Po drugie piłki dla dzieci są odpowiednim ćwiczeniem, bo maluchy dzięki nim poprawiają sprawność manualną i mięśniową. Jednym słowem piłki dla dzieci pozwalają im nabrać fizycznej krzepy. Po trzecie dzięki piłkom dzieciaki dowiadują się, czym jest praca zespołowa i kiedy należy ją wdrożyć.

Od czego zależy zakup konkretnego modelu piłki dziecięcej?

Na pewno od wieku dziecka. Musi ona być dopasowana do indywidualnych zdolności dziecka. Po drugie od tego, do czego ma ona służyć. Innej piłki używa się podczas gry w siatkówkę, a innej do koszykówki.

Po trzecie trzeba się przyglądać czy piłka nie jest, aby za twarda. Gdy kupi się niewłaściwą, jest duże ryzyko, że maluch zrobi sobie krzywdę- grając w nią. Po czwarte wybór piłki uzależniony jest także od tego, czy ma się nią grać na hali, stadionie czy na świeżym powietrzu. Te ostatnie do zabawy na podwórku są najtrwalsze, a to ze względu, że czeka na nie więcej zagrożeń.

Kiedy można zacząć zabawę piłką dla dzieci?

Pediatrzy i psychologowie uważają, że nawet kilkumiesięczne niemowlę może bawić się piłką. Warunek jest jeden, musi być ona na tyle duża, by maluch jej nie połknął. Jednocześnie musi być na tyle miękka i elastyczna, by nie zrobiła mu krzywdy, gdy będzie ją brał do buzi.

Piłki dla dzieci nie mogą być również pomalowane żadnymi toksycznymi substancjami. Jest rzeczą wiadomą, że maluchy uwielbiają wszystko ślinić i doświadczać wszystkiego za pomocą zmysłu smakowego. Piłki nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem.