Kolekcjonerskie figurki dla wszystkich

Pewnie część osób dorosłych doskonale pamięta ze swojego dzieciństwa ten motyw, kiedy z wielką radością podchodzili do kolekcjonowania m.in. puszek, czy też kapsli. Takie piękne kolekcje lat 90., jakich dzisiaj się nie uświadczy. Dzisiaj dzieci mają szansę na to, aby kolekcjonować inne rzeczy. Zresztą, nie tylko dzieci, ale także dorośli mogą zbierać chociażby figurki Funko Pop. Skąd one się wzięły i dlaczego wiele osób z tak wielką przyjemnością podchodzi do ich zakupu?

Z miłości do figurek

Może nie każda osoba jest tego świadoma, ale Funko Pop to firma, która powstała już w 1998 roku. To właśnie wtedy pierwszy założyciel tej firmy, Mike Becker postanowił stworzyć figurki, które nie będą zmuszały do wydania tak ogromnej ilości pieniędzy. Sam wcześniej chciał kupić brakująca figurkę do kolekcji, ale zasób posiadanych pieniędzy mu to uniemożliwił. Okazało się to takim impulsem, który doprowadził do założenia firmy Funko. Po siedmiu latach firmę jednak sprzedał, a Brian Mariotti – nowy właściciel – postanowił dalej rozwijać firmę, która zawdzięcza mu naprawdę wiele.

figurka Funko pop

Nowa era zabawek

Figurki Funko Pop stały się czymś, co chce mieć wiele osób. Nie chodzi może o wszystkie zabawki, ale o te wybrane, które przedstawiają m.in. ulubione postacie z bajek, filmów, seriali, itd. Figurki rozpoczęły nową erę wśród zabawek, wyznaczając trendy, które zaczęły być dostrzegalne wśród wielu osób. Czy się opłaca je kupować? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli ktoś te figurki traktuje z należytą powagą.