Egzamin ósmoklasisty 2023 angielski – co trzeba o nim wiedzieć?

Egzamin ósmoklasisty 2023 angielski jest jednym z obowiązkowych testów, do pisania którego będzie musiał przystąpić każdy uczeń. Alternatywą do tego przedmiotu jest wybranie języka rosyjskiego lub niemieckiego.

Dlaczego egzamin ósmoklasisty 2023 angielski jest obowiązkowy?

Wpisanie w grafik egzaminów ósmoklasisty tego z języka obcego jest związane z tym, że w związku z odgórnym zarządzeniem jest on kolejnym testem, który muszą napisać uczniowie klas ósmych. To właśnie także on klasyfikuje młodzież do szkół średnich, do których chcą się dostać, gdyż wyniki z tego egzaminu również mają znaczenie przy rekrutacji.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, iż przygotowania do niego dobrze jest zacząć odpowiednio wcześnie. Tak naprawdę nie można być przygotowanym na to, jaka tematyka pojawi się w ramach wypracowania. Nie zaszkodzi jednak nauczyć się konkretnych zwrotów przy pisaniu listu, czy zaproszenia. Ta wiedza okaże się przydatna niezależnie od tego, jaki będzie temat przewodni pracy pisemnej.

Czy nauka języka obcego jest konieczna?

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż nie wszyscy muszą mieć predyspozycje do nauki języków obcych. Istnieje możliwość zdobycia z egzaminu ósmoklasisty 2023 angielski nawet 0%, jednak podejście do niego w każdym przypadku jest obowiązkowe. Egzamin musi zostać wykonany we wszystkich trzech częściach. Osoby, które z ważnych przyczyn zdrowotnych nie będą miały możliwości napisania go w pierwszym terminie za każdym razem są zobligowane do tego, by zadbać o napisanie ich w wyznaczone dni.

Nauczenie się języka obcego:

– nie dla każdej osoby jest łatwym zadaniem,

– pozwala na poszerzanie swojego słownictwa.

Nawet, jeśli ma się świadomość tego, iż egzamin ósmoklasisty 2023 angielski nie zostanie napisany zbyt dobrze i tak nie ma sensu zniechęcać się już na samym początku. Możliwe jest nadgonienie ogólnych punktów dzięki testom z języka polskiego oraz matematyki. Osoby, które uczą się także innych zagranicznych języków dzięki zgodzie dyrektora i nauczyciela prowadzącego mają szansę napisania egzaminu z języka rosyjskiego lub też niemieckiego.

Efektowna nauka dzięki różnorodności wydań

Na pewno warto jest mieć świadomość tego, iż nawet osoby, które nie do końca specjalizują się w wiedzy w zakresie nauki języka obcego mogą odpowiednio przygotować się do zdawania egzaminu ósmoklasisty właśnie z tego przedmiotu. Jest to możliwe dzięki mnogości wydań, które przez cały czas mają premiery na polskim rynku. Wydawcy dbają o to, by proponowane przez nich repetytoria, fiszki, czy płyty z nagraniami mogły okazać się pomocne w przypadku wszystkich uczniów chcąc jak najwyżej zdać egzamin po 8 klasie szkoły podstawowej z języka angielskiego.

W związku z tym, że zakup specjalistycznych wydań może być kosztowny nic nie stoi na przeszkodzie temu, by złożyć się z kolegą lub koleżanką na zaopatrzenie się w nie. Dzięki temu obie strony nie będą musiały ponosić tak wysokich kosztów ich nabycia. Zawsze istnieje także możliwość skuszenia się na wydanie elektroniczne, które jest o wiele tańsze, niż papierowe. Warto jednak wziąć pod uwagę koszty druku, które w związku z korzystaniem z ogólnodostępnych punktów ksero nie będą najniższe.

Egzamin ósmoklasisty 2023 angielski (książka dostępna na Eduksięgarni) odbędzie się i tak niezależnie od tego, czy wszyscy uczniowie zdążą się do niego odpowiednio przygotować. Nie każdy ma predyspozycje do nauki tego języka, jednak z powodzeniem można próbować zmienić ten stan rzeczy i podjąć wszelkie próby nauczenia się jak największej partii przewidzianego na egzaminie materiału.