Bajki dla dzieci do czytania – jakie tytuły wybrać?

Bajki dla dzieci do czytania powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. Nie tylko bawią, ale również uczą i wzmagają rozwój pozytywnych cech. Maluch może lepiej zrozumieć otaczający go świat. Poznaje również rozmaite historie, z którymi w niedalekiej przyszłości może zmierzyć się w codziennym życiu. Wybór interesujących tytułów jest ogromny, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie, to tylko kwestia czasu! Zapoznaj się z poniższymi podpowiedziami.

Bajki dla dzieci o dinozaurach

1. Niezłe ziółko, Barbara Kosmowska

Poszukując poruszających bajek dla dzieci do czytania warto wziąć pod uwagę prezentowany tytuł. Głównym bohaterem jest Eryk – nieśmiały oraz nieco wycofany chłopiec, który postanowił poprosić o pomoc babcię. Kobieta jest doświadczoną zielarką, która przemierzyła niemal cały świat w poszukiwaniu najlepszych okazów. Opowiada ona wnukowi wiele interesujących historii, a także udziela mądrych rad. Przepiękna oprawa graficzna pozytywnie wpływa na odczucia czytelnika.

2. Wszyscy ziewają, Anita Bijsterbosch

Bajki dla dzieci do czytania przed snem powinny uspokajać, a zarazem wyciszać. Rodzice, którzy mają problem ze skutecznym przygotowaniem malucha do snu powinni zapoznać się z przedstawianym tytułem. Książka składa się z dziesięciu krótkich opowiadań, które poruszają temat ziewania. Ziewające zwierzątka zostały przedstawione na oryginalnych ilustracjach, które zapewne zainteresują szkraba. Jest to fantastyczna opcja dla młodszych dzieci.

3. A ja nie chcę być księżniczką, Grzegorz Kasdepke

Po przedstawianą książkę mogą sięgnąć nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy. Główną bohaterką jest Marysia, która uwielbia odgrywać scenki z baśni. Nie utożsamia się jednak z księżniczkami! O wiele bardziej odpowiada jej wcielanie się w inne postacie np. smoka. Z czasem jednak dziewczynka dostrzega w sobie urodę, a jej postrzeganie otoczenia ulega zmianie. Warto dowiedzieć się, jak potoczył się los rezolutnej dziewczynki. Jest to lektura z morałem, która pozostanie w pamięci na długi czas.