Czym jest ochraniacz na łóżeczko?

Kiedyś szczebelki drewnianych łóżeczek niemowlęcych były ułożone na tyle rzadko, że małe dziecko mogło wsunąć między nie głowę i się udusić. Później odległość między szczebelkami zaczęła się zmniejszać, aż wreszcie stała się zupełnie bezpieczna dla maluchów. Rodzice jednak nadal boją się, że ich pociechy mogą uderzyć w drewniane łóżeczko i narobić sobie niepotrzebnego bólu, który tylko wybudzi je z tak bardzo potrzebnego snu.

Obawy rozwiane

Odpowiedzią na takie obawy są ochraniacze na łóżeczko (zobacz w sklepie), które mają za zadanie zamortyzować uderzenie główką, rączkami, czy też nóżkami, które zamiast w twarde szczebelki uderzą w miękki materiał odpowiednio wykonanego ochraniacza.

ochraniacze na łóżeczko
Ochraniacz na łóżeczko

Rodzaje ochraniaczy

Na rynku oferuje się ogromną ilość ochraniaczy, które różnią się między sobą zarówno długością, wysokością, materiałem, kształtem i zapięciem lub wiązaniem – zdecydowanie częściej spotykanym. Niektóre z nich zabezpieczają tylko górną część łóżeczka – tam, gdzie dziecko trzyma główkę. Inne wyściełają wszystkie ściany mebla od wewnątrz, jeszcze inne dodatkowo zaciemnią wnętrze łóżeczka.

Ochraniacze na łóżeczko oprócz oczywistej ochrony dziecka stanowią też wyjątkową ozdobę pokoju, który zyska na przytulności. Kolory i wzory oferowane przez przeróżnych producentów wciąż się ze sobą ściągając i konkurując na najbardziej popularny, modny wzór. Najbardziej rozpowszechniony jeszcze długo pozostanie kolor niebieski albo różowy, ale coraz większą popularnością cieszy się beżowy, szary i żółty. To tak naprawdę kwestia gustu rodziców.